Kup Srbije: Voša u finalu

Naši rukometaši plasirali su se u finale završnog turnira Kupa Srbije koji se održava u Smederevu. Vojvodina je opravdala ulogu favorita nad kragujevačkim Radničkim pošto ga je u polufinalu savladala sa 30:21. Za trofej boriće se protiv pančevačkog Dinama koji je bio bolji od šabačke Metaloplastike.

Izuzetno tvrdo prvo poluvreme odredilo je tok utakmice. Mnogo isključenja, 8 minuta kazne za naše igrače za nepunih 20 minuta igre, a ukupno čak 14. Nekoliko promašenih zicera i dva sedmerca, uticalo je na nešto manju prednost od očekivane za prvi deo igre – 12:8. Istini za volju, protivnik je bio vidno motivisan, ali je i naš tim sa dosta trčanja na terenu pokazao ozbiljnost. U nastavku veća koncetracija u napadu donela je i veći broj golova. Trener Boris Rojević rotirao je non stop igrače. Čelica se od prvog poluvremena nije vraćao u igru, u drugom je umesto Verkića više branio Perović. Centralni deo zone činili su Ratković i Vučićević, tako da je Rojević testirao više varijanti u odbrani. Debitovao je na F4 Kupa i desno krilo Anđelković koji se upisao i u strelce. Sve u svemu pobeda od 30:21 koja je donela plasman u finale. Meč za trofej kada će Vojvodina pokušati da se domogne petog u klupskoj istoriji, u susretu sa pančevačkim Dinamom, na programu je u nedelju u 18 časova.