Superliga: Voši derbi nad Dinamom

Rukometaši Vojvodine trijumfalno su započeli pohod na sedmu uzastopnu titulu pošto su u utakmici 1. kola Superlige Srbije sa 24:19 slavili nad pančevačkim Dinamom. Naš tim će već u subotu, u narednom kolu, gostovati u Novom Pazaru (6. april).

Važna pobeda Vojvodine u derbiju protiv starog rivala Dinama. Nije najbolje počelo pošto su gosti nakon 20. minuta igre imali 10:7. Probudili su se naši igrači, zaigrali angažovanije u odbrani i brzo poravnali rezultat, a na odmor otišli sa prednošću od 13:12. U nastavku je Vojvodina vratila svoju prepoznatljivu zonu 6:0. Samo sedam primljenih golova. Istini za volju, pomalo konfuzno u napadu, uz dosta promašenih zicera sa šest metara, ali je zato koncetracija proradila kada je bila najpotrebnija. Vojvodina je u poslednjim minutima dosegla maksimalnih 5 golova razlike za konačan trijumf od 24:19.

Ostaje gorak ukus nakon pobede jer se u 48. minutu povredio Jovica Nikolić nakon što je u doskoku dobio jak udarac u predelu kolena. Težina povrede još nije poznata. Ističemo da je i na ovom meču Boris Rojević bio lišen pomoći Milaševića, kao i Trkulje, koji su nesumnjivo “stubovi” naše odbrane, ali su zato ostali koji su bili na terenu požrtvovanom igrom u drugom poluvremenu pokazali kako se bori za svoje saigrače, za svoj tim, ali i za publiku koja je u solidnom broju ispunila hali na Slanoj Bori. Već u subotu Vojvodinu očekuje neugodno gostovanje, debitantu u plej ofu, ekipi Novog Pazara.  Galeriju slika sa ovog meča pogledati OVDE.