Voša protutnjala i kroz Pančevo

Rukometaši Vojvodine ostvarili su možda i najvažniju pobedu u sezoni pošto su sa 24:21 slavili nad ekipom Dinama u Pančevu. Tako je naš tim napravio veliki korak u borbi za šampionsku titulu, pa sa maksimalnim učinkom od šest pobeda sada ima čak šest bodova više u odnosu na Dinamo i Železničar, a četiri u odnosu na najbližeg pratioca šabačku Metaloplastiku.

Vojvodina je odigrala maestralno, na iskustvo. Impresivna “neprobojna” odbrana, a koncentrisano u napadu. Verkić je briljirao na golu, posebno u drugom poluvremenu. Naš tim je imao i 6 golova razlike, održavao je rezultatsku inicijativu tokom svih 60 minuta. Ponovo je 17-godišnji Jovica Nikolić bio odličan u šutu 6 od 7. U prvoj bekovskoj postavi bio je još jedan golobradi mladić – Branko Tomić. Sada se na delu vidi uticaj iskusnih Čelice, Marijanca i Mirkovića na mlade Vošine snage. Jednostavno, trener Boris Rojević je dozirano pružao šansu svima tokom sezone, pa je jasno koliko taj širok roster pravi razliku i postaje zaštitni znak Vojvodine. U narednom kolu nas čeka utakmica sa Novim Pazarom kod kuće (11. maja) kada će Vojvodina pokušati da dođe do sedme pobede i time napravi pretposlednji korak ka šampionskoj tituli.