EHF kup: Voši nedovoljno sjajno prvo poluvreme

Revanš utakmica 2. kola EHF kupa (Leon, Španija) Ademar – Vojvodina 30:23 (12:13)

Vojvodina je dobro otvorila i još bolje okončala prvo poluvreme. Povela je sa 3:2, bilo je i 6:6, ali je potom stala. Promašila je nekoliko zicera iz kontranapada, dok je Ademar svoje šanse iskoristio za vođstvo od 12:8 u 22. minutu. Od tog momenta na terenu je postojao samo srpski tim. Granitna odbrana Vojvodine koja je u napadu, na krilima Sretenovića, napravila seriju od 5:0 i na odmor otišla minimalnom prednošču od 13:12. Ako se tome doda to da su Novosađani realizovali tek 1 od 4 sedmerca naspram 4 od 5 Španaca, onda je jasno da je Vojvodina gotovo nadigrala španskog velikana u prvom poluvremenu.

Međutim, u prvih 10 minuta nastavka Ademar pravi seriju od 8:0. Nesumnjivo u tome su im dosta pomogle odluke francuskih sudija koji su najpre isključili Sretenovića na dva minuta jer je prigovorao zbog dosuđenih navodnih koraka, a vrlo brzo su mu pokazali i direktan crveni karton zbog, prema njihovom mišljenju, grubog prekršaja nad protivničkim igračem. Vojvodina je u tom periodu igrala stalno sa igračem manje, pa je gol postigla tek u 40. minutu za 13:20. Stečenu prednost je Ademar, nošen sa više od 3.000 frenetičnih simpatizera, zadržao do kraja utakmice za konačnih 30:23. Vojvodina se tako već u 2. kolu oprostila od ovosezonskog nastupa u EHF kupu gde je prethodno eliminisala crnogorskog prvaka, Lovćen.