SEHA: Voša slavila u Šapcu sa +1

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu u Šapcu nad Metaloplastikom sa 25:24 u prvom meču osmine finala plej-ofa SEHA Gazprom lige. Tako će naš tim imati minimalnu, ali važnu prednost pred revanš koji je 11. februara u Novom Sadu.

Veoma loša odbrana našeg tima u prvih 20 minuta koštalo je čak 14 primljenih golova. Metaloplastika je imala šest golova prednosti, ali su naši rukometaši ipak smogli snage da čvršće odigraju u poslednjih 7 minuta prvog poluvremena i odu na odmor sa privatljivim minusom od dva gola – 12:14. U nastavku se vodila velika borba na terenu. Vojvodina je stala u prepoznatljivu, agresivnu i pokrotljivu zonu 6:0. Pribak je sjajno predvodio napad našeg tima gde je Nikolić bio najefikasniji sa sedam pogodaka. U poslednjem minutu utakmice naši rukometaši su se najpre odbranili, pa je usledio tajm-aut trenera Rojevića. Ostalo je 17 sekundi do kraja, Metaloplastika je postavila dva flastera, a međuprostor je iskoristio Nikolić koji sprintom ušao u deveterac protivnika i efektno postigao pobedonosni pogodak za 25:24.