ARKUS: Voša – Spartak 31:16

Rukometaši Vojvodine ostvarili su novu ubedljivu pobedu u A grupi ARKUS lige. Trijumfovali su na svom terenu protiv subotičkog Spartaka sa 31:16 u zaostaloj utakcimi 12. kola čime su zadržali ubedljivo vođstvo na tabeli sa 12 pobeda i samo jednim remijem. Poslednji meč u ligaškom delu sezone, za sedam dana, Vojvodina će odigrati protiv Proletera.

Očekivana pobeda naših rukometaša, ali trebalo je ulogu favorita opravdati i na terenu. Posebno ako se uzme u obzir da se dan ranije stiglo sa puta iz Skoplja. Usled toga je trener Boris Rojević morao da vodi računa o energetskoj potrošnji. Golman Verkić koga nije bilo protiv Vardara stao je na gol protiv Subotičana i opet pokazao klasu. Neverovatnih 69% (15 od 22 šuta) uspešnosti u branjenju svog gola. Andrić je imao 40%, takođe sjajan među stativama. Sa takvim golmanskim tandemom već na poluvremenu bilo je 16:6 što je bilo olakšanje za igru u nastavku. Šansu su ponovo dobili polaznici naše omladinske škole, a istakao se levi bek Nikola Kovačević sa tri postignuta pogotka, a debitovao je Mirko Podunavac sa dva. Branko Tomić, već iskusni naš omladinac, bio je najefikasniji sa šest golova. Galeriju slika pogledati OVDE.

Nema se vremena za odmor jer već u ponedeljak Vojvodina putuje u Ukrajinu pošto dan kasnije će se u okviru 3. kola SEHA lige sastati sa Motorom iz Zaporožja.