SEHA: Izostao bar bod u Zaporožju

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Zaporožju od ekipe Motora sa 31:30 u trećem kolu B grupe SEHA Gazprom lige. To treći poraz našeg tima, ali još jednom u neizvesnoj završnici gde je Vojvodina pokazala da može da se nosi sa svima u tom regionalnom takmičenju.

Šteta. Mogla je Vojvodina bar do boda u Zaporožju gde je bila na megdan učesniku Lige šampiona koji u ovom trenutku ima pet vezanih pobeda u tom elitnom takmičenju. U poslednjoj sekundi Šotić je u kontri imaš šut za nerešen ishod, odgurnuo ga je Ukrajinac, a sudija je ostao nem. Dva minuta ranije, najpre je bilo 30:30, a onda su Ukrajinci ponovo poveli, a Novosađani, dva puta, imali napad za izjednačenje, ali ostalo je 31:30 za Motor.

Od prvog minuta gledali smo utakmicu u visokom ritmu sa mnogo trčanja što je i rezultiralo velikom broju golova, čak 34 za poluvreme. Dva više za Motor koji je kostantno vodio, najviše sa četiri gola razlike, 16:12 u 26. minutu. Vojvodina je morala da se prilagodi čudnom sudijskom kriterijumu koji je olako sankcionisao prekršaje sa kaznom od dva minuta. Ukupno su arbitri iz Belorusije dosudili čak 14 minuta isključenja, dva više našem prvaku u prvom delu igre. Novosađani, predvođeni Pribakom u organizaciji napada, pronalazili su pokutine u protivničkoj odbrani utrčavanjem Branka Tomića sa leve, odnosno Milana Mirković sa desnog beka. Kada nije bilo gola, bilo je penala. Šotić je bio nepogrešiv sa sedmerca, čak 7 od 7, uz još jedan njegov gol iz tranzicije za bolji Vošin finiš prvog poluvremena i prihvatljiv zaostatak od dva gola – 18:16.

U nastavku već četiri isključenja Vojvodini u samo 10 minuta igre što je dosta poremetilo Novosađane. Šotić je prvi penal promašio pri rezultatu 21:23 kad je naš tim bio blizu poravnanja sa Motorom. Ubrzo su Ukrajinci poveli sa 26:21 i mnogi su tada pomislili da je pitanje pobednika rešeno, ne i naši rukometaši. Hrabra Voša, pametno u napadu, dovoljno snažno u odbrani za već opisanu, zamalo egal završnicu.

Vojvodina je tako doživela treći poraz u isto toliko utakmica B grupe SEHA lige, prethodno četiri gola razlike u Skoplju od Vardara i tek jedan od Neksea u Našicama. Novosađane idućeg vikenda očekuje poslednji meč u prvom delu ARKUS lige protiv zrenjaninskog Proletera, domaćeg takmičenja gde imaju sve pobede, uz jedan remi.