ARKUS: Pobedom u derbiju započeli plej-of

Rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo sa 25:18 u utakmici 1. kola plej-of faze ARKUS lige. Tako je naš tim pobedom u derbiju prvenstva započeo odbranu šampionske titule. U narednom kolu, već idućeg petka, sledi novi težak meč protiv Železničara u Nišu.

Vrhunska odbrana našeg tima, posebno u prvom poluvremenu. Samo četiri primljena gola za skoro 20 minuta igre. Prednost stečnu sa 12:5, od sedam golova razlike, Vojvodina je održala do kraja utakmice. Nije dozvolila eventualni preokret u drugom poluvremenu kada je Dinamo prišao na -5 i imao napad. Sjajni Verkić, najbolji pojedinac na susretu, nekoliko puta je protivniku skidao lopte sa šest metara. Pobeda je mogla biti i ubedljivija da nije bilo najmanje 6-7 promašenih zicera u kontri. Doprinos je dao ceo tim, “fajterska” igra od prvog do poslednjeg minuta za važan trijumf na startu plej-ofa. Slike sa ove utakmice pogledati OVDE.