ARKUS: Vojvodina – Radnički 35:25

Rukometaši Vojvodine ostvarili su i četvrtu pobedu u isto toliko utakmica ARKUS lige. Naš šampion je savladao kragujevački Radnički sa 35:25. U narednom kolu, 21. marta, Vojvodina gostuje Partizanu u Beogradu.

Na terenu je bilo mnogo teže nego što rezultat to govori. Vojvodina je prvo poluvreme dobila sa 18:12. Odbrana tokom meča nije funkcionisala kao uobičajeno gde je protivnik držao tempo sa brzom tranzicijom. Međutim, 10 minuta u nastavku kada Kragujevčani nisu dali gol iz igre bilo je dovoljno za najveću prednost od 31:20 i za konačnu pobedu od deset golova razlike.

Treba priznati da su gosti imali skraćenu rotaciju pošto su došli bez nekolicine povređenih igrača, ali ni u našem timu nije bilo Tomića i Nikolića. Šansu je ponovo sjajno iskoristio mlađani Kovačević, levi bek, strelac četiri gola, a minute je pred kraj meča dobio i desni bek Podunavac. Najefikasniji na meču, ujedno i proglašen za najboljeg igrača, bio je levo krilo Rađenović, strelac 8 golova. Vojvodina se već okreće pripremi meča protiv Partizana, možda i najvažnijeg u sezoni. Galeriju slika sa ovog meča pogledati OVDE.