ARKUS: Voša – Rudar 36:25

Rukometaši Vojvodine pobedili su Rudar iz Kostolca sa 36:25 u 6. kolu plej-of grupe ARKUS lige. To je šesta pobeda našeg tima koji je tako ostao u vrhu tabele, a u narednom kolu očekuje ga derbi prvenstva protiv Metaloplastike u Šapcu (sreda, 31. mart).

Sigurno najbolje otvaranje utakmice ove sezone. Gosti su prvi gol postigli tek u osmom minutu. Nakon 15. minuta igre na semaforu je stojalo 12 za Vojvodinu, odnosno 2 za Rudar. Taj dobar start olakšao je posao u nastavku Novosađanima. Tokom meča Vojvodina je imala i maksimalnih +13. Jovica Nikolić je odigrao vrhunski, “torpedovao” je gol protivnika i završio meč kao najbolji pojedinac sa 10 golova. U drugom poluvremenu je Vojvodina primila čak 18 golova, najviše do sada, ali ipak, razumljivo, nemoguće je formu držati uvek na visokom nivou. Naravno, uspon se svakako očekuje u narednom kolu kada će naš tim u Šabac protiv Metaloplastike.