Partizan – Voša 23:25; korak bliži tituli

Rukometaši Vojvodine savladali su Partizan sa 25:23 (13:10) na beogradskoj Banjici u okviru 8. kola plej-ofa ARKUS lige. Tako je naš tim u derbiju prvenstva pobedio direktnog rivala u borbi za šampionsku titulu i sada ima tri pobede više od Partizana, uz bolji međusobni skor, na šest kola do kraja sezone. U narednom će Vojvodina dočekati Rudar iz Kostalcu (20. aprila).

Kakav meč, kakav derbi. Utakmica sezone, utakmica koja bi mogla odlučiti šampiona Srbije. Naši rukometaši krenuli su silovito od starta. Protivniku su dozvolili da postigne tek tri gola u prvih 15. minuta. Briljirao je na golu Svetislav Verkić uz stamenu zonu ispred njega. Vodio je naš tim sa 7:3 i 9:5. Ocvirk je postigao gol u poslednjoj sekundi prvog dela za +3. U drugom poluvremenu, Partizan se približao i to u tri navrata na gol zaostatka i to u 39. minutu 16:17, odnosno u poslednjih pet minuta najpre na 22:23, odnosno na 23:24. Ipak, ono što je krasilo naš tim cele sezone donelo je pobedu. Sjajna odbrana u odlučujućim momentima, bolja koncetracija i hrabro srce. Ocvirk i Nikolić su bili najefikasniji u našem timu sa po 7 golova, dok je za najboljeg igrača utakmice proglašen naš kapiten, golman Verkić.

Pobeda koja je Vojvodini donosi korak bliže tituli. Do kraja sezone ostalo je još šest kola. Sledi meč protiv Rudara, a biće izuzetno i važan susret kada bude u Novom Sadu gostovao kragujevački Radnički. Još ništa nije gotovo, nastavlja se borba za 10-u titulu, devetu uzastopnu.