ARKUS: Vojvodina – Rudar 37:25

Rukometaši Vojvodine savladali su Rudar iz Kostolca sa 37:25 u utakmici 9. kola plej-ofa ARKUS lige, odigrane u SC Slana Bara u Novom Sadu. Tako je naš tim nastavio pobedonosni niz i zadržao, sa maksimalnim učinkom na tabeli, lidersku poziciju. U narednom kolu (30. aprila), Vojvodina će gostovati Metaloplastici u Šapcu.

Naši rukometaši odigralu su rutinski meč u kome su opravdali ulogu apsolutnog favorita. Od prvog do poslednjeg minuta izabranici Borisa Rojevića bili su izuzetno motivisani, koncentrisani i odlučni u nameri da odigraju što bolji meč jer im predstoji nastavak borbe za šampionsku titulu. Na poluvremenu 17:11, a u drugom fantastični napadački performans gde se ponovo istakao desno krilo Darko Milenković, najbolji pojedinac sa 8 golova, a pažnju je skrenuo i naš mladi levi bek Nikola Kovačević sa 5. Branko Tomić je takođe postigao 5, kao i pivotmen Luka Rogan uz stoprocentni šut. Sledi vaškršnja pauza, a onda jedan od najvažnijih mečeva u sezoni kada će Vojvodina 30. aprila gostovati Metaloplastici u Šapcu.