Osvojena 12. titula prvaka Srbije

Rukometaši Vojvodine savladali su u Šapcu Metaloplastiku sa 29:27 (14:14) u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa Superlige Srbije. Prethodno je naš tim slavio sa 38:23 u Novom Sadu i tako osvojio novu šampionsku titulu, bez poraza u prvenstvu. To je 11 uzastopna, a ukupno 12 titula državnog prvaka.

Prvo poluvreme egal. Naš tim ima je par puta ima dva gola prednosti, ali se otišlo sa 14:14 na odmor. U nastavku Metaloplastika dolazi do 5 golova prednosti, 19:14 i 20:15. Mentalitet pobedničke Vojvodine pokazao se u tom trenutku. Iako na gostujućem terenu, pred 2.000 Šapčana, naši igrači su preokrenuli, poveli i sa tri gola prednosti, a na kraju slavili sa 29:27 za veliku proslavu nove šampionske titule.