Moćni Vesprem projurio kroz Novi Sad

Prvi utisak je prisustvo publike koja je došla u najvećem broju do sada u regionalnoj ligi, skoro hiljadu. Drugi je raskoš talenta koji su naši mladi rukometaši prikazali, ali nažalost samo u prvom poluvremenu. A treći je, ali ne na poslednjem mestu, nesumnjivo, moć koju su prikazali rukometaši Vesprema.

12193571_1636688893286141_7978628782504723042_n 12195808_1636688903286140_820579649552445019_n

Trener Nikola Marković ispunio je obećanje i pružio šansu 17-godišnjem Jovanoviću (strelcu 5 golova), Ranisavljeviću (3), Vučkoviću (4), Petroviću (2), Smiljaniću i golmanu Arseniću. U igru nisu ulazili standardni bek Orbović, ni krila Stanković i Marjanović, te pivot Nikolić koga je u napadu zamenio Trkulja. S druge strane, trener Havijer Sabate počeo je utakmicu sa Ilićem, Margučom, Ivančikom, Nilsenom, Sulićem, golmanom Alilovićem. Zapravo, ubrzo je ubacio i ostale, ko kog da je ulazio pokazao je "nestvarnu" superiornost ravnoj ekipi koja je možda i najkvalitetnija u Evropi.

12191603_1636689726619391_7807067438259328361_n

Vojvodina se koliko toliko držala u prvom poluvremenu gde smo videli dosta dobrih akcija, čak i spektakularnih golova. Ostaje žal što su Trkulja, Petrović i Ranisavljević bar pet puta imali 1 na 1 situaciju kako na crti, tako i sa krila i umesto gola za naš tim, usledila je kontra i pogodak protivnika. Usled toga umesto zaostatka od četiri gola, prednost Vepsrema je rasla, a na poluvmenu je iznosila 7 golova (11:18). Potom jako loših 15-ak minuta igre naših rukometaša. Praktično su bili samo nemi posmatrači golova, većine, iz kontranapada. Serija od 11:1, a pred kraj i najveća prednost Mađara (18:40) na samom kraju 20 golova razlike za 42:22. Dovoljno je istaći da su krila Marguč sa 9 i Ivančik sa 6, odnosno pivotmen Nilsen sa 7 najbolji strelci kod gostiju kako bi se stekao utisak o utakmici gde je Vesprem sve lopte osvojene u fazi odbrane za nekoliko sekundi realizovao kontranapadima. Vojvodini predstoji pauza do 11. novembra kada će igrati utakmicu Superkupa Srbije protiv subotičkog Spartaka, a tri dana kasnije dočekati beloruski Meškov u Ligi šampiona.

12049734_1636687323286298_1778811484113259018_n

Na utakmici Vojvodina – Vesprem startovala je kampanja "be8player" – Budi osmi igrač koja ima za cilj promocije zajedništva na tribinama, razvijanje sportskog duha čime se pokazuje da rukomet sport sa nultom stopom tolerancije na nasilje. Tako su rukometaši dveju ekipa pobedelili promotivne majice u gledalište.