Ista meta isto odstojanje: Voša – Meškov 22:32

Vojvodina je odigrala još jedan susret protiv ekipe koja u svojim redovima ima sve same reprezentativce. Meškov je zasluženo slavio sa deset golova razlike i nije nijednog momenta nije doveo u pitanje svoj ubedljiv trijumf. Utakmica je odigrana na Slanoj bari, samo dva dana nakon susreta istih rivala u Ligi šampiona na Spens-u kada je, takođe, beloruski prvak ostvario pobedu, ali sa devet golova prednosti.

12247142_1641358202819210_5501010848911687556_n

Vojvodina je baš kao i u meču Lige šampiona bila ravnopravan rival aktuelnom vicešampionu regionalne lige samo do desetog minuta (5:5). Ponovo su beloruski pivotmeni bili fizički nadmoćniji, počevši od Stojkovića i Babičeva u prvom, do 210 centrimetara visokog Šumaka u drugom poluvremenu. Usled toga Novosađani su skupljali odbranu, a protivnik je koristio prostor na krilnim pozicijama gde je, najčešće, pogađao Razgor, najefikasniji sa 9 golova. Na poluvremenu bilo je 12:16, a u nastavku nakon serije od 3:0, a potom i od 5:0 za goste napravljena je najveća razlika (16:29).

12241402_1641358152819215_6179288274829334555_n

S druge strane, naš trener Nikola Marković u igru nije  uvodio standardne Stankovića, Marjanovića i Rastvorceva, a ukazanu šansu iskoristio je desnog krilo Gugleta, najprecizniji u Voši sa 7 golova. Pralica je bio jedan od retkih raspoloženih bekove i na kraju upisao 6 pogodaka. Ranisavljević je na momente koristio minutažu (2), te Vučković (2) i Jovanović (2). Golmani Arsenić u prvom i Perović u drugom donekle su sa nekoliko intervencija možda i ublažili i ovako ubedljiv poraz. Za rukometaše Vojvodine nema predaha. Tek jednu noć imaju da prespavaju, a već u utorak putuju za Rusiju pošto dva dana kasnije u Čekovu očekuje utakmica Lige šampiona protiv Čehovskih Medveda (16h po našem vremenu).