Voša izgubila u Zagrebu i odala počast palom ruskom pilotu

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Zagrebu od hrvatskog prvaka sa 46:29 u utakmici regionalne lige. Jedan od najtrofejnijih klubova u Evropi opravdao je ulogu favorita, posebno ako se uzme u obzir da je naš tim nastupao bez nekoliko povređenih igrača, poput, Trkulje, Jovanovića i Perovića. Vojvodina će odmah po povratku iz Hrvatske krenuti put Subotice gde je, za manje od 48 sati, očekuje novo gostovanje u Seha Gazprom ligi protiv Spartak Vojputa (utorak, 18:45).

ppd-voj_34_original

Poveli su domaći sa 8:4, ali su naši rukometaši, prevođeni kapitenom Nikolićem, ubrzo izjednačili. Naš pivot postigao je tri od prvih osam golova Vojvodine, a ubrzo su golgeterski učinak uvećali Orbović i Rastvorcev, te su održali Vošu u egalu do 20. minuta kada je bilo 11:11. Na žalost, nekoliko izgubljenih lopti i serija Zagreba od 9:4 za vođstvo na poluvremenu – 20:15. Trener Nikola Marković u nastavku je ubacio nekoliko mlađih igrača, umesto standardnog Stankovića, inače, strelca četiri gola, na desnom krilu zaigrao je Gugleta (1), na levom umesto Marjanovića Petrović (1), Orbovića je zamenio mladi Ranisavljević (4), a bekove je u drugom poluvremenu predvodio i Nikola Arsenić (5), još jedan naš juniorski reprezentativac. Na golu je bio Luka Arsenić, menja ga 17-godišnji Jandrić. Odbrana je prilično loše funkcionisala u nastavku, pomalo i razumljivo jer su igrali mlađi igrači, primorani da zamene starije koje za manje od dva dana očekuje novi okršaj u regionalnoj ligi. Prednost Hrvata je rasla, Kontrec, Horvat i Šebetić bili su najraspoloženiji, postigli su skoro polovinu golova, za konačnih PPD Zagreb – Vojvodina 46:29.