Nekse – Vojvodina 32:27

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Našicama od Neksea sa 32:27 u poslednjoj utakmici u 2015. godini, odigranoj u okviru Seha Gazprom lige. Tako su Novosađani pretrpeli i deveti poraz, uz dva remija i tri pobede, te ostali na sedmoj poziciji u konkurenciji deset ekipa regionalnog takmičenja. Vojvodini su preostale još tri utakmice u Seha ligi, ali će pre toga na zasluženi odmor. Prvi naredni susret je 20. februara kada će naš tim gostovati Borcu u Banjaluci, a nakon toga odmeriće snage još i sa Zagrebom i Tatranom, kod kuće.

DSC_1759_original

Vojvodina je meč počela sa Jovanovićem i Arsenićem na bekovskim pozicijama, našim juniorskim reprezentativcima, te povela sa 3:1, a prednost je održala do 20. minuta kada je bilo 10:9 za naš tim. Gugleta je igrao na mestu desnog krila umesto Stankovića, a osim njega pogađao je i Marjanović sa suprotnog. Ispostavilo se da je ta minimalna prednost bila i poslednja na meču jer je Nekse preuzeo rezultatsku inicjativu predvođen Nuićem i Jurjevićem, a potom i Vegarom. Na poluvremenu je rezultat glasio 14:12 u korist Neksea, a serija od 6:2 u nastavku donela je ubedljiviju prednost domaćem timu koju nije ispuštao do kraja susreta. U Vojvodini, najbolji strelac bio je Nikola Arsenić sa 8 golova, Todorović i Gugleta postigli su po 5, a Marjanović 4.

Tako su rukometaši Vojvodine, za nepunih 100 dana, odigrali 27 utakmica kako u Ligi šampiona, tako i u Seha Gazprom ligi. U elitnom takmičenju ostvarili su dva trijumfa, te obezbedili budućem srpskom prvaku i dogodine učešće u grupnoj fazi, što je bio prvenstveni cilj, dok su u Seha ligi mogli i bolje od sedmog mesta. Odbranjen je trofej Superkupa Srbije, a u 2016. godini sledi potera za odbranom još dva, najvažnija domaća trofeja – Superlige Srbije i nacionalnog kupa.