SEHA: Voša poražena u Našicama

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Nexea sa 32:24 u utakmici 6.kola SEHA Gazprom lige odigrane u Našicama. To je drugi poraz našem tima koji je uz tri trijumfa i dalje na 9 osvojenih bodova A grupe. Vojvodina će u narednom kolu 10.novembra dočekati kineski Peking.

U susretu protiv starog rivala Vojvodina je odigrala najlošiju utakmicu u odbrani ove sezone. Istini za volju nedostajao je kapiten i prvi golmam Verkić, ali to nije opravdanje za loše odrađene defanzivne zadatke koji su naš tim koštale ne samo poraza, već i izgubljenog meča od 8 golova razlike čime je Nexe nadohnadio minus 6 iz susreta odigranog u Novom Sadu. Već nakon prvog poluvremena kada je bilo 12:20 bilo je jasno da jedino što Vojvodina može učiniti je eventualno da ublaži poraz, ali je odigrala tek egal u nastavku za konačnih 24:32.

Predstoji tronedeljna pauza koja će dobro doći da se nekoliko igrača oporave od povreda, a onda meč protiv Pekinga kod kuće (10.novembra) i nastavak borbe za što bolju poziciju na tabeli pred plej of SEHA Gazprom lige.