SEHA: Voša opet blizu evropskog prvaka

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Novom Sadu od skopskog Vardara sa 35:33 u utakmici 10. kola SEHA Gazprom lige. Naš šampion ima polovičan učinak u osam odigranih utakmica regionalne lige, a već u subotu očekuje je najvažniji meč u sezoni protiv slovačkog Tatrana (Slana Bara, 15h). Galeriju slika pogledati OVDE

Ostaje veliki žal za propuštenom šansom. Ponovo tako blizu Vardaru, a zapravo tako daleko. Naši rukometaši odigrali su maestralno u napadu skoro celu utakmicu koja je sama po sebi imala jako visok ritam. Mnogo trčanja, tranzicije, brzog centra. Vojvodina je dobila prvo poluvreme sa 20:16, imala i vođstvo u 39.minutu od 24:20, ali su gosti napravili seriju od 5:1 i prvi put poveli u 45.minutu. Nekoliko promašenih zicera u finišu utakmice koštalo je naš tim bar osvojenog boda. Svakako, sve čestitke izabranicima Borisa Rojevića koji nije mogao da računa na trojicu izuzetno važnih igrača poput Sretenovića i Ilića na levom beku i Milaševića u odbrani, ali su ih odmenili mlađani Branko Tomić i Jovica Nikolić, uz sjajnog rekovalescenta Miloša Grozdanića, najboljeg strelca utakmice sa 11 golova. Dobar na golu bio je Luka Arsenić.

Već u subotu možda i najvažniji meč u sEHA Gazprom ligi. U goste nam doalzi slovački Tatran. Vojvodini eventualna pobeda donosi šansu u borbi za četvrtu poziciju i uslovno rečeno lakšeg protivnika u plej-ofu.