ARKUS: Voša ubedljiva protiv Kaćana

Rukometaši Vojvodine ubedljivo su savladali kaćki Jugović na startu A grupe ARKUS lige sa 34:16 u utakmici odigranoj u SC Slana Bara. U narednom kolu našeg šampiona očekuje utakmica protiv šabačke Metaloplastike (25.septembar, 18:00 u Novom Sadu).

Fantastična igra našeg tima. Prvi gol primili smo tek u 11. minutu, a već u 17-om bilo je 10:1. Samo šest primljenih golova u prvom poluvremenu daje nam do znanja da će i ove sezone odbrana biti zaštitni znak Vojvodine. Iz takve odbrane mnogo “lakih” golova postignuto je u tranziciji. Najefikasniji bio je desno krilo Milenković sa 7 golova. Jedan manje dao je levi bek Ocvirk. Svi igrači koji su izašli na parket upisali su se u strelce, a debitovao je i golman iz Tunisa Bedoui. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je naš kapiten, golman, Vekić. Na ovom meču je trener Boris Rojević zbog povreda poštedeo Nikolića, Bunjevčevića i Ratkovića. Već u narednom kolu jedan od derbija prvog dela prvenstva. Vojvodina će se kod kuće sastati sa Metaloplastikom.