Superkup: Trofej ide u Šabac

Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da po sedmi put osvoje trofej Superkupa Srbije pošto su u Loznici poraženi od Metaloplastike sa 28:29 (15:12). To je prvi pehar u tom takmičenju za Šapčane i prvi uopšte u sezoni u kojoj Vojvodina brani prvenstvo, a Metaloplastika nacionalni kup.

Naš tim imao je prednost na poluvremenu od 15:12, a istu razliku i na deset minuta pre kraja utakmice od 26:23. Međutim, tehničke i brzoplete greške u napadu omogučile su protivniku seriju od 6:2. Metaloplastika je uspela da na 10 sekundi pre kraja utakmice, preko Brajovića, postigne pobedonosni pogodak, dok naš tim nije uspeo da uspešno izvede brzi centar. Trofej sasvim zasluženo ide Metaloplastici, dok je na Vojvodini i stručnom štabu period uigravanja jer je odlazak od čak 11 igrača što je skoro kompletna rekonstrukcija ekipe očigledno ostavila traga i biće potrebno vreme da se stvari vrate na šampionski kolosek.