Superliga: Voša slavila u Požarevcu

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu u Požarevcu nad istoimenim timom sa 32:26 u okviru 11. kola Superlige Srbije. To je poslednje kolo prve polovine ligaškog dela takmičenja, a aktuelni šampion ima skor od 8 pobeda, 1 remija i 2 poraza. Vojvodina će u narednom kolu dočekati Šamot.

0-02-05-d6721e4bccd739ebab11f8bbdf207610681b51c70531ef3b32d58c83d34c465b_full

Osim minimalne prednosti Požarevca na početkom drugog poluvremena, preostali deo igre, u rezultatskom smislu, pripao je Vojvodini. Novosađani nisu uspeli da zadrže ili pak uvećaju tri gola prednosti u prvom delu igre. Usled tehničkih grešaka domaći su stigli do izjednačenja – 15:15. Vojvodina je razliku počela da stvara sredinom drugog poluvremena. Sjajan je bio mladi Grozdanić (7) koji je koristio igru u tranziciji, kao i Stojanović (8), a golgetersku seriju nastavio je i desni bek Orbović (7).