Voša slavila nad Šamotom

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu protiv Šamota sa 32:30 u 12. kola Superlige Srbije odigrane na Slanoj Bari. Novosađani su tako ponovo vratili bodovni zaostatak u odnosu na lidera Crvenu zvezdu na 2 boda. U narednom kolu gostovaće Slogi u Požegi 3. decembra.

pesic

Vojvodina je zasluženo slavila, ali je imala i dosta propusta. Pitanje pobednika mogla je i ranije rešiti. Novosađani su imali dva gola prednosti, igrača više i sedmerac na dva minuta pre kraja. Stojanović je promašio penal, te su gosti smanjili na gol zaostatka, ali je ipak naš šampion na kraju slavio sa 32:30.

Inače, rukometaši Vojvodine odigrali su dosta dobro u prvom poluvremenu, ali sve do 27. minuta nakon čega su primili 4 uzastopna gola. U tom momentu bilo je 17:11 za naš tim, ali je Šamot iskoristio nekoliko promašenih zicera i prišao na 17:15. Odbrana, izuzev tih 3 minuta, bila je borbena, pokretljiva, te je usled toga dosta golova postignuto iz kontre, uz nekoliko atraktivnih dodavanja u vidu "cepelina" i efektnih golova. Ostojić je predvodio organizaciju igre, a zajedno sa Stankovićem, Pešićem i Orbovićem postignuto je 14 od 17 golova u prvom delu igre, a pomenuti igrači bili su nosioci igre i u nastavku. Na kraju je Pešić bio najefikasniji sa 7, dok su Orbović i Stanković postigli po 6.