Vošin povratak na čelo Superlige

Rukometaši Vojvodine ostvarili su novu pobedu u domaćem prvenstvu pošto su u utakmici 15. kola slavili nad Rudarom u Kostolcu sa 29:28. Naš tim je tako povratio prvo mesto na tabeli, a poslednju utakmicu u 2016. odigraće protiv Metaloplastike u utakmici za trofej Superkupa 17. decembra (18:00) u Obrenovcu. Sezona u Superligi nastavlja se u februaru iduće godine kada će Vojvodina dočekati pančevački Dinamo.

Vojvodina je ostvarila pobedu znatno teže nego što se očekivalo. Iako je samo tri dana ranije odigrala sjajnu utakmicu protiv Partizana, crveno-beli ni malo nisu ličili na taj tim. Gubili su na poluvremenu sa čak 19:15, što je najslabiji period igre možda i u celoj dosadašnjoj sezoni. Ipak, naši šampioni su se uzdigli u nastavku i zahvaljujući pre svega bekovima Orboviću (8), Ostojiću (4) i Elezoviću (6) uspeli da preokrenu rezultat i na kraju slave golom u poslednjem minutu koji je postigao Ostojić. Pomenuta trojka dala je više od polovine golova, a pet je još dodao desno krilo Stanković.