Voša izgubila Kup; pehar se seli u Beograd

Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da odbrane pehar u Kupu Srbije “prof. dr Branislav Pokrajac”. Nakon penal serije, Partizan je u Novom Sadu slavio sa 29:28.

Vojvodina je bila na samo 7 metara od osvajanja novog trofeja. Nažalost, naše krilo Vorkapić nije iskoristio penal u poslednjoj sekundi drugog produžetka pošto mu je šut odbranio Partizanov golman Nemanja Marjanović. Prethodno je u regularnih 60 minuta bilo egal 19:19. Naš tim odlično je odigrao prvo poluvreme kada je imao prednost od 13:8. Međutim, u nastavku čak 12 minuta bez datog gola. Partizan se vratio, čač i poveo, a naš tim je imao prilike u završnici da okonča utakmicu u svoju korist. Na kraju produžeci i već opisana završnica.

Nažalost, u 54. minutu viđene su ružne scene koje ne priliče sportskim borilištima. Sukobile su se dve navijačke grupe i utakmica je zbog ubacivanja predmeta na teren i na tribine prekinuta. Prekid je trajao skoro pola sata. Nakon konsultacija policije i službenih lica, susret je nastavljen, a na svu sreću do kraja je protekao u sportskoj atmosferi.

Čestitke ekipi Partizana na osvojenom Kupu Srbije, a našem timu preostoji da brzo ovaj poraz zaboravi i da se što bolje spremi za plej-of Super lige Srbije.