1/2 Plejofa: Voša povela sa 1:0

Rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo sa 33:32 (28:28) u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije u Novom Sadu. Naš tim je tako poveo sa 1:0 u pobedama u seriji gde će finalista biti tim koji dođe do dva trijumfa. Revanš je u subotu u Pančevu.

Vratilo se Vojvodini. Nakon poraza u finalu Kupa posle sedmeraca, sada su naši rukometaši bili efikasniji u penal seriji protiv Dinama. Golom Đorđića Vojvodina je slavila sa 33:32 i povela u polufinalu. Prethodno, u regularnoj delu susreta, propustili su naši igrači da u finišu utakmice osiguraju pobedu. Imali su vođstvo od 28:27 i napad na 30 sekundi pre kraja. Šut nije prošao, a onda su naši igrači napravili prekršaj za sedmerac koji su gosti realizovali. Dinamo je imao i +3 na poluvremenu, nakon jednog od slabijih izdanja našeg tima ove sezone. Ipak, podigli su se u nastavku i nošeni sjajnim krilom Milenkovićem, strelcem 9 golova, uspeli da izjednače, povedu, ali ne i da sačuvaju prednost, pa su sedmerci odredili pobednika. Na svu sreću, nije se ponovio scenario kao protiv Partizana, već su naši igrači bili sigurniji. Golman Lučin je odbranio ključni penal u poslednjoj seriji Grozdaniću, da bi Đorđić pogodio za pobedu. Druga utakmica polufinalne serije na programu je u subotu, u Pančevu.