Po drugi put osvojen Svesrpski kup

Rukometaši Vojvodine osvojili su II Svesrpski kup koji se održan u sportskom centru "Slana Bara" čime su odbranili trofej osvojen prošle sezone u Tesliću. Ponovo su Novosađani, u finalu, slavili protiv banjalučkog Borca sa 30:25, a prethodno u polufinalu protiv Prijedora sa 38:23. Treće mesto pripalo je subotičkom Spartak Vojputu koji je bio bolji od Prijedora. Inače, turnir koji okuplja po dve najbolje ekipe iz Republike Srbije i Republike Srpske govori o jedinstvenoj saradnji dva saveza sa željom da postane tradicionalan. 

535106_1683300421958321_4920640805261981652_n

Za najboljeg igrača turnira proglašen je kapiten Vojvodine Zoran Nikolić, dok je najbolji strelac, takođe, iz redova crveno-belih – Nikola Arsenić sa 14 golova. Epitet najboljeg golmana pripalo je čuvaru mreže Borca Tiboru Ivaniševiću. 

35

1743714_1683275098627520_3019400537451982166_n

 

 

Leave a Reply