Voša dobila Rudar 31:28

Naši rukometaši savladali su ekipu Rudara iz Kostalca sa 31:28 u okviru 4. kola Superlige Srbije održane u sportskom centru "Slana Bara". Vojvodina je tako ostvarila drugu pobedu u sezoni, uz jedan remi i poraz, te ima pet osvojenih bodova. U narednom kolu naš tim gostovaće Jugoviću u Kaću.

14359161_1764990137122682_5330046218224011479_n

Vojvodina je propustila sijaset zicera u prvom poluvremenu i tri sedmerca. Vodila je nekoliko puta sa dva gola razlike, a nikako nije uspevala da realizuje brzi centar. Iz navedenih razloga ostala je bez ubedljivije prednosti, što je Rudar iskoristio i iz kontre održao egal do poluvremena – 14:14. U nastavku su Novosađani zaigrali angažovanije, borbenije u odbrani što je donelo "lake" golove koje su u tranziciji mahom postizali krilni igrači Stojanović (8) i Stanković (4), ali i pivotmen Peiš (3). Nakon srednjaka Milića, za Vojvodinu je na ovoj utakmici debitovao još jedan polaznik omladinske škole desni bek Nikola Jeremić, strelac 2 gola, inače velika perspektiva našeg rukometa. Dodajmo još da je Gugleta postigao 5, a Datukašvili 4. U finišu susreta Vojvodina je vodila i sa 6 golova razlike, gosti su smanjili na dva, ali je na kraju naš tim rutinski ostvario trijumf.

Leave a Reply